×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
پاور خطاب به ایران، روسیه و سوریه: شما مسئولیت بی‌رحمی‌های حلب را برعهده دارید!

نماینده آمریکا در سازمان ملل در اظهاراتی بی‌اساس مدعی شد سوریه، روسیه و ایران در حلب مرتکب جنایت می‌شوند.
 به گزارش اخبار جهادی به نقل از شبکه ای‌پی‌تی‌ان، سامانتا پاور، نماینده آمریکا در سازمان ملل، مدعی شد سوریه، روسیه و ایران در حلب مرتکب جنایت می‌شوند.

وی در اظهارات خود در جلسه فوق‌العاده شورای امنیت درباره حلب، مدعی شد: وقتی غیرنظامیان موفق می‌شوند از دشواری‌ها و از خطوط مقدم عبور کنند، آژانس‌های اطلاعاتی سوریه افراد را کنار می‌کشند و آن‌ها را در خطوط مقدم وادار به خدمت نظامی می‌کنند و یا احتمالا آن‌ها را به‌‌ همان زندان‌هایی می‌فرستند که ما می‌دانیم رژیم اسد در آن (زندان‌ها) اقدام به شکنجه و اعدام بازداشتی‌ها می‌کند.
نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت: با توجه به این گزارش‌ها، ما به دیگران و به خصوص دبیرکل سازمان ملل و یکی از آخرین درخواست‌های او ملحق می‌شویم و بر درخواست خود از رژیم (سوریه) و روسیه دوباره تاکید می‌کنیم که تهاجم خود به غیرنظامیان را متوقف کنند.
پاور در ادامه ادعاهای بی‌اساسش گفت: ما از روسیه و اسد می‌خواهیم که اجازه ورود ناظران بی‌طرف بین المللی به شهر (حلب) را بدهند تا بر تخلیه امن مردمی که می‌خواهند این شهر را ترک کنند، نظارت داشته باشند، این مردم می‌ترسند که اگر تلاش کنند (شهر را تخلیه کنند) در خیابان هدف گلوله قرار خواهند گرفت.
وی مدعی شد: «ظاهرا رژیم اسد و روسیه، مصمم هستند تا وجب به وجب باقیمانده از حلب را به زور تصرف کنند و برایشان فرقی نمی‌کند که چه تعداد از اجساد افراد بی‌گناه روی هم انباشته می‌شود؟ ما همچنان اصرار داریم که به درخواست سازمان ملل متحد مبنی بر فراهم شدن دسترسی، تخلیه ایمن و منظم افراد پاسخ دهیم چون ما تمایل نداریم بپذیریم که مردان و زنان بیگنانه سلاخی شوند آن هم فقط به این علت ساده که در منطقه‌ای زندگی می‌کنند که مناقشه در آن وجود دارد.»
نماینده آمریکا در سازمان ملل در ادامه ادعاهای خود گفت: «خطاب به رژیم اسد، روسیه و ایران که سه عضو دخیل در فتح حلب هستند می‌گویم که شما با رد کردن تلاش‌های سازمان ملل و صلیب سرخ به منظور تخلیه افراد، مسئولیت این بی‌رحمی‌ها را برعهده دارید. شما به آندسته از شبه نظامیانی که بی‌گناهان را قتل عام می‌کنند، علامت می‌دهید که به کارشان ادامه دهند. انکار واقعیات باعث نخواهد شد که شما مبرا شوید.
این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که حمایت‌های مالی و تجهیزاتی آمریکا از تروریست‌هایی که مردم سوریه را به خاک و خوش کشیده‌اند و واشینگتن آن‌ها را معارض «میانه‌رو» می‌نامد، بر کسی پوشیده نیست.
منبع : باشگاه خبرنگاران

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false