×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
کدام گروه‌های تروریستی در حلب متلاشی شدند؟

مناطق شرقی شهر حلب در چند سال اخیر به محل استقرار ده‌ها گروه تروریستی تبدیل شده بود که از حامیان غربی و عربی خود، کمک‌های مالی و تسلیحاتی دریافت می‌کردند.
مناطق شرقی شهر حلب از چند سال پیش به محل استقرار ده ها گروه تروریستی تبدیل شده بود که جبهه النصره، جنبش نور الدین الزنکی، پایداری کن و احرار الشام جزء این گروه ها هستند و از چند کشور منطقه کمک مالی و نظامی مختلف دریافت می کنند.

این گروه های تروریستی از تابستان سال ۲۰۱۲ که به شهر حلب حمله کردند، به علل اختلافات اربابان خارجی خود و درگیری با یکدیگر بر سر غارت ثروت های ملی سوریه، همیشه دشمن یکدیگر بوده اند.

– گروه تروریستی سلفی موسوم به “تیپ توحید” یکی از اولین گروه های مهاجم به شهر حلب محسوب می شد و ۱۰ هزار نیروی مسلح در حومۀ شهرهای حلب، ادلب و حماه داشت. قدرت این گروه به علت اختلافات و درگیری های مسلحانۀ داخلی و پیدا شدن گروه های رقیب کاهش یافته است. تیپ توحید از حمایت قطر برخوردار است و با همدستی چند گروه تروریستی دیگر تعدادی از نیروهای ارتش سوریه را از بیمارستان الکندی شهر حلب ربود و اعدام کرد.

– تروریست های سلفی “احرارالشام” نیز عضو یکی از بزرگترین گروه های تروریستی هستند که بیش از ۲۵ هزار نیروی مسلح دارد و بسیاری از اتباع عرب و غربی با این گروه همکاری می کنند و در چند منطقه از سوریه با ارتش می جنگند و صدها شهروند سوری را با شلیک گلوله های خمپاره و موشک به غرب شهر حلب شهید کرده اند.

– “جنبش نورالدین الزنکی” نیز یک گروه تروریستی سلفی است و در شهر حلب و حومه فعالیت می کند و در میان نیروهایش تعداد زیادی تبعۀ چچنی وجود دارند و همین گروه تروریستی و تکفیری بود که تابستان گذشته یک نوجوان فلسطینی را سر بُرید و دو کشیش ارتدکس حلب را به نام بولس یازجی و یوحنا ابراهیم ربود که سرنوشت آنها هنوز نامعلوم است. این گروه از حمایت آمریکا برخوردار است و دولت واشنگتن نام این گروه را در لیست گروه های میانه رو گنجانده است!

– گروهک “پایداری کن” نیز در شهر حلب فعال است و از ادغام چند گروهک تشکیل شده است و همچون گروههای قبلی، سلفی است و از ترکیه و قطر کمک دریافت می کند.

– اما “جبهه النصره” که نام خود را به “جبهه فتح الشام” تغییر داده است؛ مهمترین، آموزش دیده ترین، مجهزترین و پُرجمعیت ترین گروه تروریستی در سوریه است و نامش در لیست گروه های تروریستی سازمان ملل متحد گنجانده شده است.

جبهه النصره مستقیم یا غیرمستقیم دیگر گروه های تروریستی را هدایت می کند و در همه مناطق درگیری حضور دارد و سلفی و بسیار افراطی است. از حمایت ترکیه و قطر برخوردار است و مردم مناطق تحت تصرفش را زیر فشار شدید گذاشته و تاکنون تعدادی از مردم عادی و نظامیان را به صورت جمعی اعدام کرده است.

– “ارتش آزاد سوریه” و گروه های وابسته به آن هم از دیگر گروه های تروریستی و تکفیری فعال در سوریه هستند که از ترکیه، قطر، عربستان و آمریکا کمک های مالی و تسلیحاتی دریافت می کنند.

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

العالم

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false