×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آمار عملیات موصل … ۵۵ روزی که ورق را برگرداند

نیروهای امنیتی عراق بعد از وارد کردن خسارت ها و تلفات بسیار به گروه تروریستی داعش به آزادسازی کامل استان نینوا در شمال این کشور نزدیک می شوند.
به گزارش پایگاه شبکه عراقی السومریه، با گذشت ۵۵ روز از شروع نبرد موصل برای آزادسازی استان نینوا از اشغال داعش، نیروهای عراقی شرکت کننده در این عملیات که تعدادشان ۶۰ هزار نفر است، موفق شده اند که ۶۰ درصد اراضی استان نینوا معادل ۲۰ هزار کیلومتر مربع آن را از اشغال داعش آزاد کنند ولی ۴۰ درصد اراضی این استان یعنی ۱۶ هزار کیلومتر مربع آن همچنان دراشغال داعش است. مساحت

براساس این گزارش، تعداد عناصر داعش دراستان نینوا، ۴ هزار نفر برآورد شده است و درحملات داعش به این استان، ۱۱۰۰ هزار نفر از عناصر این گروه کشته شده اند.
درعملیات نیروهای عراقی دراستان نینوا تا کنون، تعداد ۳۵۸ روستا و منطقه و ۳۴ محله آزاد و ۶۳۲ منطقه بمب گذاری شده پاکسازی شده است..
تعداد پروازهای نیروهای ارتش عراق و نیروهای ائتلاف بین المللی در این استان ۳ هزار و ۵۵۴ پرواز بوده است که از این تعداد، ۷۶۲ پرواز از سوی نیروی هوایی، هزار و ۳۳۲ پرواز از سوی جنگنده های ارتش عراق و هزار و ۵۸۴ پرواز از سوی جنگنده های ائتلاف بین المللی انجام شده است.
عملیات نظامی درحال حاضر در داخل شهر موصل به ویژه در ساحل غربی این شهر جریان دارد. نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم و لشگرهای نهم و شانزدهم ۳۱ محله از مجموع ۵۶ محله ساحل چپ موصل را آزاد کرده اند.
درروزهای آینده نیروهای عراقی محور جنوبی موصل را که پلیس فدرال رهبری آنها را دارند، آزاد خواهند کرد تا فرودگاه موصل واقع در فاصله دو کیلومتری ساختمان استانداری نینوا را آزاد کنند.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق وعده داده است که استان نینوا تا پایان سال جاری از اشغال داعش خارج خواهد شد.

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

العالم

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false