×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
انتقال شیخ زکزاکی و همسرش به مکانی نامعلوم

نیروهای نیجریه، دبیرکل جنبش اسلامی این کشور و همسر وی را به مکانی نامعلوم منتقل کردند.
 پرس تی وی گزارش داد، دبیرکل بازداشت‌شده جنبش اسلامی نیجریه و همسرش، با توجه به بیم و نگرانی دربارۀ تلاش برای سوءقصد و ترور، به یک مکان نامعلوم منتقل شده‌اند.
بر اساس گزارش‌های منتشرشده، شیخ ابراهیم زکزاکی و زینت روز شنبه به بازداشتگاهی که نام آن ذکر نشده است در ابوجا، پایتخت نیجریه، انتقال یافتند.
در اوایل دسامبر، شعبه «دادگاه عالی فدرال نیجریه» در ابوجا، اعلام کرد شیخ زکزاکی و همسرش باید بدون هرگونه قید و شرط آزاد شوند. بعد از چند روز، مقامات ایالت کادونا پیگرد قضایی زکزاکی را به خاطر آنچه «بی‌قانونی» جنبش اسلامی نیجریه خواندند، خواستار شدند.
در ماه اکتبر، مقامات کادونا در ادامه اقدامات سرکوبگرانۀ این ایالت علیه جامعۀ مسلمانان، فعالیت جنبش اسلامی نیجریه — که شیخ زکزاکی رهبری آن را به عهده دارد، — را غیرقانونی اعلام کرد.
دولت ایالتی کادونا هشدار داد عضویت در این جنبش موجب حبس چندین سالۀ افراد خواهد شد. موج جدید سرکوب شیعیان در نیجریه از آذر سال  ۱۳۹۴ با یورش سربازان نیجریه به یک حسینیه در شهر زاریا در ایالت کادونا آغاز شد. شیخ ابراهیم زکزاکی و همسرش، ۱۴ دسامبر ۲۰۱۵ (۲۳ آذر ۱۳۹۴)، بعد از درگیری‌های مرگبار میان حامیان جنبش اسلامی نیجریه و نظامیان این کشور، بازداشت شد. نزدیک به ۳۵۰ تن از اعضای این جنبش شیعه در این درگیری‌ها کشته شدند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false