×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
تداوم پیشروی ارتش سوریه/تروریستهای جبهه النصره فرار می کنند

درخواست تروریستهای جبهه النصره برای فرار از حلب از طریق گذرگاه کاستیلو و تداوم پیشروی های ارتش سوریه در محله های باقیمانده حلب از مهمترین اخبار آن است.

به گزارش اخبار جهادی به نقل از الاخباریه، منابع سوری از اخباری درباره درخواست تروریستهای جبهه النصره برای عقب نشینی از حلب از طریق گذرگاه کاستیلو خبر دادند.

همزمان این منابع به ادامه پیشروی های ارتش سوریه در محله های الکلاسه و السکری و الفردوس و شیخ سعید اشاره کردند.

از سوی دیگر خبرنگار شبکه المیادین با اشاره به عقب نشینی گروههای مسلح از منطقه قدیمی شهر حلب به فروپاشی این گروهها و پیشروی های سریع ارتش سوریه اشاره کرد و گزارش داد: تروریستها سلاح و مهمات خود را در منطقه قدیمی حلب برجای گذاشته و فرار کرده اند.

این در حالی است که برخی منابع اعلام کرده اند که تاکنون بیش از ۸۰ درصد حلب از کنترل گروههای مسلح خارج شده است. با تسلط ارتش سوریه بر مناطق الفرافره، کرم الجبل، باب الحدید، اغیور در بخش قدیمی حلب، ارتش سوریه بر اطراف قلعه در شمال و غرب آن مسلط شده است. بخش شمال شرقی شهر حلب تحت کنترل ارتش سوریه است.

گزارش رسانه های سوری حاکی است که گروههای مسلح به جنوب منطقه شرق حلب فرار کرده اند اما هنوز کار پاکسازی مناطقی که تروریستها از آن فرار کرده اند از مین ها  و بمبهای کارگذاشته شده از سوی این تروریستها، تمام نشده است. بر همین اساس دهها نفر از افراد مسلح خود را تسلیم ارتش سوریه کرده اند.

محله شیخ سعید به آخرین کانون گروههای مسلح پس از تسلط کامل ارتش سوریه بر بخش شمالی و مرکز شرق حلب ، تبدیل شده است. آتش سنگین ارتش سوریه مجال و عرصه را بر گروههای مسلح تنگ کرده است.

گروههای مسلح گمان می کردند که حامیان سعودی و آمریکایی به کمک آنها خواهند آمد و هرگز سناریو کنونی را تصور نمی کردند. گروههای مسلح هم اکنون دیگر توانی برای مقابله ندارند و دچار اختلافات داخلی و متهم کردن یکدیگر به خیانت، شده اند. تک تیراندازان از بالای ساختمان ها و از کوچه های تنگ می گریزند.

به نظر می رسد که شمارش معکوس برای شکست گروههای مسلح شروع شده است.

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

مهر

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false