×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
تسلط کامل ارتش سوریه بر شهرک هنانو و اطراف آن/ خروج ۱۵۰ غیرنظامی از شرق حلب

ارتش سوریه با انهدام آخرین مقر تروریست‌ها در هنانو و اطراف آن در حلب، به صورت کامل بر این منطقه مسلط شد.
 به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع نظامی سوری اعلام کرد: ارتش سوریه با هدف قرار دادن آخرین مقر تروریست‌ها در منطقه مسکونی هنانو در حلب، به صورت کامل بر این منطقه مسلط شد.

ارتش سوریه و متحدانش در عملیاتی ویژه توانستند بر مجتمع‌های مسکونی و ۸۰ درصد از محله هنانو در حلب به صورت کامل مسلط شوند و خسارات بسیاری بر تروریست ها وارد آورند.
نیروهای ارتش سوریه پس از تسلط بر این منطقه به سرعت عملیات پاکسازی خانه ها و معابر را از مین و بمب‌های کار گذاشته شده از سوی تروریست ها آغاز کردند.
ارتش سوریه همچنین به عملیات دقیقی دست زدند تا تروریست های شرق حلب را هدف قرار دهند که غیرنظامیان بتوانند از مناطق تحت محاصره خارج شوند. این عملیات به خروج نزدیک به ۱۵۰ نفر از غیرنظامیان در روز گذشته (شنبه) از مناطق شرقی حلب منجر شد که بیشتر آنها زنان و کودکان بودند.
این درحالی است که به گفته یکی از اهالی شرق حلب، تروریست ها با احتکار مواد غذایی و افزایش قیمت‌ها، مردم را به مقابله با نیروهای سوریه مجبور کرده و در صورت موافقت نکردن، آنها را به مرگ تهدید می‌کنند.
در حومه شرقی حلب نیز ارتش و نیروهای مسلح سوریه با هدف قرار دادن مقرها و محورهای تحرکاتی تروریست های داعش، شماری از آنها را به هلاکت رسانده و ۸ خودروی زرهی و مسلح متعلق به تروریست ها را منهدم ساخت.
جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش سوریه نیز مراکز فرماندهی و تسلیحاتی  تروریست های جیش الفتح را در حومه حما و ادلب هدف قرار دادند.
در این عملیات که محورهای تحرکاتی و خطوط امدادی تروریست ها در شهرهای مورک،سکیک و صوران در حومه شمالی حما و شهرک های خان شیخون، تمانعه و ابوالضهور در حومه جنوبی و جنوب شرقی ادلب هدف قرار گرفت، شماری از عناصر تروریستی به هلاکت رسیدند.
در حومه شمالی قنیطره نیز ارتش سوریه با هجوم تروریست های جبهه النصره به مراکز نظامی مقابله کردند و شماری از آنها را به هلاکت رساندند.
به گزارش خبرنگار سانا، ارتش سوریه و نیروهای مردمی به شدت با تروریست های جبهه النصره در طرنجه، تل‌الحمریه و جباثاالخشب درگیر شدند و با هجوم عناصر تروریستی به مرکز نقار الغربی و مزارع امل در حومه شمالی قنیطره مقابله کردند.
 ارتش سوریه همچنین با هدف قرار دادن مراکز تجمع تروریست های داعش و جبهه النصره در حومه حمص، شماری از عناصر تروریستی را به هلاکت رساند.
 در درعا نیز ارتش و نیروهای مسلح سوریه در عملیاتی محل تجمع تروریست های جبهه النصره را در جنوب غرب سد درعا و محله بحار در درعاالبلد و شمال غرب پل غاریه هدف قرار دادند و شماری از عناصر تروریستی را به هلاکت رساندند و چند خودروی متعلق به تروریست ها را منهدم ساختند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false