×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
تسلط ارتش سوریه بر «حوش نصری و الفاره» در غوطه شرقی دمشق

نیروهای مقاومت موفق شدند پس از آزادسازی «رحبه الإشاره ۵۳۳» کنترل «حوش نصری و الفاره» واقع در شمال شرق مزارع «دوما» را به دست گیرند.

به گزارش اخبار جهادی ،ارتش سوریه و نیروهای همپیمان آن چهارشنبه (روز گذشته) در غوطه شرقی دمشق باتروریستها درگیر شدند.

یک منبع نظامی میدانی اعلام کرد که این درگیریها با پیشروی ارتش سوریه و آزادسازی مناطق «حوش نصری و الفاره» واقع در شمال شرق مزارع «دوما» به پایان رسید.

نیروهای سوری همچنین موفق شدند کنترل جبهه «رحبه الإشاره ۵۳۳» واقع در شهرک «الریحان» را به دست گیرند. این منطقه راهبردی در حد فاصل سه موضع مهم (تل کردی — الریحان — حوش نصری) قرار دارد.

درباره اهمیت آزادسازی رحبه الاشاره باید گفت که با آزادی این مناطق، منطقه تل کردی و تل الصوان از نظر نظامی ساقط و مقدمه محاصره کامل تروریستها در این منطقه فراهم شده است.

خبرگزاری «اسپوتنیک» به نقل از این منبع گزارش داد: این پیشروی سبب شد که منطقه کارگاههای تل کردی به کنترل ارتش درآید و این مسئله مقدمه ای برای پیشروی دیگر و گسترش دامنه سیطره ارتش در غوطه شرقی است».

در همین راستا و پس از عملیات گسترده ارتش سوریه به سوی شهر «قدسیا»، نیروهای سوری با افراد مسلح حاضر در این شهر به توافق آتش بس دست یافتند و لی این توافق سه ساعت بیشتر دوام نداشت و ارتش از محور کارگاه داروسازی «الدیماس» به سوی قدسیا پیشروی کرد تا این منطقه را از وجود تروریستها پاکسازی کند.

این منبع همچنین تأکید کرد که پس از ورود «محمد عدنان الأفیونی» مفتی دمشق به حومه قدسیا و نشست با افراد سرشناس این شهر، بار دیگر درگیریها آرام شد.

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

فارس

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false