×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
۸ شاهکار قرارگاه خاتم؛ از دستگیری ریگی تا تَوَفق بر پهبادهای آمریکایی و اسرائیلی

فرمانده پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش ایران در ۳۷۰۰ نقطه کشور پدافند هوایی ایجاد کرده است.

 به گزارش اخبار جهادی ، امیر فرزاد اسماعیلی در سفر امروز خود به سمنان به استقرار سامانه اس ۳۰۰ در کشور اشاره و اظهار کرد: پیش از استقرار اس ۳۰۰ که البته هنوز کامل مستقر نشده و رسانه‌ها این همه به آن پرداختند، سامانه‌های دفاعی و پدافند هوایی که به دست جوانان ایرانی ساخته شده در بیش از ۳۷۰۰ نقطه کشور مستقر شد.

وی با بیان اینکه این پدافند هوایی مستقر شده بسیار پیچیده عمل می‌کنند افزود: همه این ۳۷۰۰ سامانه از طریق یک سیستم کاملا بومی به هم متصل شدند.

فرمانده پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران، ارتش و پدافند هوایی آن را از مقتدرترین بخش‌های نظامی منطقه دانست و گفت: امروز فرزندان ملت در قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش اجازه تعدی هیچ شیء به آسمان کشور را نمی‌دهند.

وی ادامه داد: در همین راستا قرارگاه خاتم در سال‌های اخیر بیش از ۲۰۰۰ اخطار به هواپیماهایی دادند که برخلاف موازین و قواعد بین‌المللی به آسمان ایران وارد شدند.

اسماعیلی این اخطارها را مبتنی بر موازین بین‌المللی ارزیابی کرد و افزود: همه کشورها باید به استقلال ایرانِ اسلامی احترام گذاشته و در عبور از آسمان کشورمان باید موازین بین‌المللی را رعایت کنند.

وی ادامه داد: همه پروازها بدون استثنا باید برای عبور از آسمان ایران مجوز بگیرند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش از عبور روزانه یک هزار هواپیما از آسمان کشورمان خبر داد و تصریح کرد: به دلیل شرایط خاص منطقه، شمار پروازهای منطقه کاهش یافته؛ اما با این همه روزانه بیش از ۱۰۰۰ هواپیما با اخذ مجوز از آسمان ما عبور می‌کنند.

امیر اسماعیلی به هشت اقدام بزرگ قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش در هشت سال اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از این اقدامات شاخص عملیات پیچیده دستگیری ریگی بود که اگرچه نهادهای امنیتی در آن مشارکت داشتند، اما کار به دست قرارگاه خاتم ارتش تمام شد.

این فرمانده ارشد نظامی همچنین از برگزاری هشت رزمایش بزرگ توسط قرارگاه خاتم خبر داد و اظهار کرد: مهم نیست که ما با چه نوع جنگندهای به جنگ دشمن می‌رویم مهم این است که یک خلبان ولایی هواپیما را کنترل می‌کند.

وی از بومی‌سازی بسیاری از سامانه‌های موشکی و دفاعی، تکنولوژی‌های پیشرفته شنود و… به دست دلاوران ارتش خبر داد و افزود: تهدیدهای ما تنها از ناحیه غرب یا شرق نیست، بلکه تهدیدات امروز ما ۳۶۰ درجه است؛ چرا که برخی همسایگان به آنها در کشور خود جا و مکان داده‌اند.

اسماعیلی در ادامه از به زمین نشاندن پهباد امریکایی به عنوان یک کار بزرگ دیگر این بخش از ارتش نام برد و گفت:این پهباد یکی از پیشرفته ترین پهبادهای دنیا بود که می توانست خود را منهدم یا از راه های مختلف به کشور مبدا برگردد اما دلاوران ایرانی نه تنها آن را متوقف که از روی آن یک پهباد ساختند.

وی از انهدام پهباد اسرائیلی به عنوان اقدام شاخص دیگر این قرارگاه نام برد و افزود: موشک ایرنی که به این پهباد اصابت کرد بزرگی آن دو برابر پهباد اسرائیلی بود.

امیر اسماعیلی به ماجرای به زمین نشاندن ۱۰۸ نظامی ناتو اشاره و گفت: این اقدام نیز به دست فرزندان ایران انجام شد. شماری از نظامیان ناتو برای تفریح از افغانستان در پوشش یک هواپیمای مسافربری راهی یکی از کشورهای عربی بودند که به اخطارهای ما بی توجهی کردندT اما آنها را مجبور به نشاندن کردیم.

وی اضافه کرد: بعد از نشستن اجباری این نظامیان خلبان هواپیما رسما بر روی یک کاغذ و با دستخط خود از ملت ایران عذرخواهی کرد.

وی با بیان اینکه این نظامیان ناتو در تماس با جنگنده های Hمریکایی در اطراف خلیج فارس بودند افزود: آنها به پشتیبانی جنگنده های آمریکایی دلگرم بودند، اما دلاوران ارتش بی‌اعتنا به هواپیماهای اف ۱۸ و پیشرفته آمریکایی، اجازه هر عملی را برابر قوانین بین‌المللی به آنها ندادند.

اسماعیلی با بیان اینکه ایران هرکس که به استقلال ایران احترام نگذارد را بازداشت هوایی می کند گفت: این ها رجزخوانی نیست بلکه واقعیات و قدرت نظامی ایران اسلامی است که از ایمان آنها نشات می گیرد نه تجهیزات فوق مدرن.

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

ایسنا

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false