×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true

یکی از عناصر بریتانیایی داعش در مصاحبه‌ای با یک روزنامۀ انگلیسی دلیل اصرار داین گروه تروریستی بر استفاده از کودکان را برای انجام اعدام‌های خود توضیح داد.

روزنامه انگلیسی ” دیلی استار ساندی” به نقل از عمر حسین، داعشی انگلیسی ملقب به ابو سعید انگلیسی، نوشت: «بسیاری از کودکان این روزها از دیدن گاوی که سربریده می شود، هراس دارند؛ ولی ما با واداشتن کودکان به کشتن گروگان ها کاری می کینم که آن ها از جنگ نترسند و ترسو تربیت نشوند».

عمر حسین که در حال حاضر ماموریت جذب نیرو برای داعش را برعهده دارد، قبلاً مامور امنیتی بود و نبرد در کنار داعش را در سال ۲۰۱۴ آغاز کرد.
دیلی استار ساندی نوشت که گفتگو با حسین (۳۰ ساله) از طریق یک شبکه ارتباطی امن صورت گرفته است و وقتی از او سوال شد که آیا به پسرش اجازه شرکت درچنین قتل هایی را می دهد، پاسخ داد: «بله؛ من شخصاً این کار را خواهم کرد».
ماه گذشته ویدیویی منتشر شده بود که جوانی سفید پوست را درحال تیراندازی به سر یکی از گروگان های داعش نشان می داد. به نظر می رسد جوانی که این کار را انجام داده است، «جوجو»، پسر یک زن انگلیسی به نام «سالی» است، که به داعش پیوسته و درعراق به سر می برد.

عمر حسین با بیان اینکه داعش از شیوه های پیشرفته برای کشتار گروگان های خود استفاده می کند، افزود: «کشتن دشمنان و سپس انتشار نحوه کشتن آن ها روش ماست تا اعلام کنیم که سرنوشت آنان درصورتی که به اسارت داعش دربیایند، چه خواهد بود».
حسین برای اولین بار در فیلمی تبلیغاتی ظاهر شد که درآن از دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس، خواست که نیروهای انگلیسی را به عراق و سوریه بیاورد. وی خطاب به کامرون گفت: «آن ها را در تابوت هایشان بازخواهیم گرداند».
عمر حسین از تمایل خود برای نبرد رو در رو با ارتش انگلیس سخن گفت و افزود: «کشتن آن ها باعث خوشبختی است».
ابو سعید انگلیسی ابتدا به گروه جبهه النصره پیوسته بود اما بعد از چهار ماه به داعش ملحق شد. او پس از اینکه مدتی درمناطق تحت اشغال این گروه به آموزش” گرافیک” پرداخت، به جبهه های مقدم جنگ در سوریه رفت.

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false