×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true

منابع پلیس ژاپن اعلام کرده اند که کارت اعتباری چومپی یاسودا خبرنگار آزاد این کشور که از سال گذشته میلادی ارتباط با او در سوریه قطع شده ، همچنان مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش اخبار جهادی پلیس افزوده که به اطلاعاتی دست یافته است که نشان می دهد دهها هزار ین از کارت اعتباری این فرد برداشته وبرای خرید تجهیزات مختلف ارتباطاتی و پرداخت هزینه مورد استفاده قرار گرفته و این اعتبار از طریق بانک های اروپایی تامین شده است.
همزمان اعلام شده است که دسترسی به صفحه فیس بوک این خبرنگار که سال گذشته میلادی وارد سوریه شد و از آن زمان دولت موفق به ارتباط با او نشده، بار دیگر در دسترس قرار گرفته است.
دولت ژاپن مدعی است که این خبرنگار در اسارت جبهه النصره است .گروهی از شورشیان سوریه که از مدت ها قبل از القاعده جدا شده اند و همچنان در سوریه پیکار می کنند و گروگان هایی در اختیار دارند.
روزنامه ژاپن تایمز می نویسد که این خبرنگار ماه می سال گذشته از جنوب ترکیه وارد سوریه شد، اما یک ماه بعد از آن دیگر کسی نتوانست با او ارتباط برقرار کند . در حالی که قرار بود مدتی بعد به ژاپن بازگردد.
از سوی دیگر منابع پلیس می گویند که احتمالا کسانی از جبهه شورشی النصره که این خبرنگار را به اسارت گرفته اند به کارت اعتباری و فیس بوک وی دسترسی پیدا کرده و آن را مورد استفاده قرار داده اند.
دوستان وی می گویند که از طریق فیس بوک به یاسودا چندین پیام ارسال کرده اند که همه آنها خوانده شده است اما پاسخی دریافت نکرده اند.
گزارش ها حاکی است که امسال در ماه مارس ویدیویی از این خبرنگار منتشر شد که بر اساس اطلاعات موجود نشان می داد او در اختیار جبهه النصره است و گفته می شود شورشیان از دولت ژاپن در ازای آزادی وی درخواست پول کرده اند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false