×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true

منابع عراقی روز گذشته (دوشنبه) از انتساب افسر سابق نیروهای ویژه پلیس تاجیکستان، به عنوان وزیر جنگ گروه تروریستی تکفیری داعش خبر دادند. این افسر پلیس تاجیک، جایگزین «عمر الشیشانی» وزیر جنگ پیشین داعش شد، که چندی پیش در حملات هوایی به هلاکت رسید.

 به گزارش اخبار جهادی منابع عراقی روز گذشته (دوشنبه) از انتساب افسر سابق نیروهای ویژه پلیس تاجیکستان، به عنوان وزیر جنگ گروه تروریستی تکفیری داعش خبر دادند. این افسر پلیس تاجیک، جایگزین «عمر الشیشانی» وزیر جنگ پیشین داعش شد، که چندی پیش در حملات هوایی به هلاکت رسید.«سرهنگ گلمراد خالیموف» یکی از افسران بلند پایه نیروهای ویژه پلیس تاجیکستان، پس از هلاکت «عمر الشیشانی» وزیر جنگ داعش، به این سمت منصوب شد.

این نخستین بار است که یک افسر نظامی، به اینچنین جایگاه بلندی در میان عناصر داعش دست می یابد.

رسانه های مرتبط با داعش، از ترس فاش شدن هویت و مکان استقرار این عضو ارشد داعش، از انتشار این خبر سر باز زده اند ولی یکی از منابع نفوذی در داعش که خواست نامش فاش نشود، این خبر را منتشر ساخت.

بنا به گزارش منابع خبری آگاه، اغلب فرماندهان بلند پایه گروه تروریستی تکفیری داعش، هم اکنون در سوریه به سر می برند و تعداد کمی از آنان در استان نینوا در عراق باقی مانده اند.

مهاجرت گسترده سران بلند پایه داعش از عراق به سوریه، در پی آن صورت گرفت که رزمندگان عراقی در ماه ها و هفته های اخیر، پیشروی های چشمگیری را در مناطق تحت اشغال داعش داشته اند و بسیاری از شهرهای تحت اشغال این گروه تروریستی، همچون شهر فلوجه و جزیره الخالدیه را به طور کامل، آزاد ساخته اند.

e4bde0eb46b8f32ef4b4207f5344b4d4_170

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

ابنا

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false