×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آزادسازی ۹۰ درصد «البوکنعان» در استان «الانبار» عراق

در ادامه پاکسازی جزیره «الخالدیه» استان الانبار، ۹۰ درصد از منطقه «البوکنعان» آزاد شد؛ این منطقه از لحاظ ژئوپولتیکی اهمیت ویژه‌ای دارد، زیرا در شرق رود فرات واقع شده و بغداد را به اردن متصل می‌کند.

به گزارش اخبار جهادی نیروهای بسیج مردمی و ارتش عراق در ادامه پاکسازی جزیره «الخالدیه» استان الانبار توانستند پس از درگیری های سنگین و کشتن دهها تن از تروریست‌های داعش بیش از ۹۰ درصد منطقه راهبردی «البوکنعان» را پاکسازی کنند.

فرماندهان ارشد تروریست‌های داعش در جریان عملیات آزادسازی شهر راهبردی فلوجه و جزیره الخالدیه به این منطقه فرار کرده‌اند و در حال حاضر در محاصره کامل نیروهای بسیج مردمی هستند.

نیروهای عراقی درصدد هستند پس از پاکسازی کامل منطقه البوکنعان، تروریست‌های داعش را از منطقه «الکرطان» هم عقب برانند. در صورت پاکسازی این دو منطقه، جزیره الخالدیه به طور کامل به تسلط نیروهای عراقی در می‌آید.

منطقه البوکنعان از لحاظ ژئوپولتیکی اهمیت ویژه ‌ای دارد زیرا در  بخش شرقی رود فرات واقع شده و  مسیر ارتباطی بغداد با کشور اردن به یکدیگر متصل می‌کند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از یک منبع میدانی اکثر عناصر تروریستی داعش محاصره شده در دو منطقه «الکرطان و البوکنعان» از فرماندهان ارشد این گروه تروریستی و دارای ملیت‌های خارجی هستند.

تعداد زیادی از این فرماندهان در چند روز گذشته توسط حملات موشکی دقیق نیروهای بسیج مردمی به هلاکت رسیده‌اند.

همزمان نیروهای بسیج مردمی مستقر در حومه البوکنعان با در نظر گرفتن احتمال فرار تروریست‌ها، در کمین‌های مختلف توانستند تعدادی از تروریست‌ها را به هلاکت برسانند.

یگان موشکی نیروهای بسیج مردمی همچنین بعد از کسب اطلاعات از نیروهای اطلاعات یک پایگاه را در منطقه البوکنعان با موشک هدف قرار دادند. در این عملیات دقیق حداقل ۳۰ تروریست کشته شدند و تعدادی دیگر در خاک مدفون شدند.

همزمان با ادامه عملیات در مناطق مختلف استان الانبار، دهها تن از تروریست‌ها به سوی گذرگاه مرزی «القائم» متورای شدند.

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

فارس

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false