×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true

درگیری‌های سرنوشت ساز “حلب” در حالی وارد مرحله جدیدی شده که ارتش سوریه بر یکی از راهبردی‌ترین مناطق حومه این شهر مسلط شده است.
به گزارش اخبار جهادی ارتش و نیروهای دفاع وطنی سوریه در دو ماه گذشته نبردهای سنگینی را در دو جبهه جنوبی و شمالی تجربه می‌کند. این درگیری‌های شدید در حالی انجام می‌شود که آمریکا با پوشش کمک به تروریست‌های تکفیری با نام “معارض میانه‌رو” تمایل ندارد که در جبهه‌های مختلف نبرد سوریه صلح برقرار شود.

***در جبهه جنوبی چه می‌گذرد؟ فاصله ۴ کیلومتری ارتش سوریه از “دوما”

اگر به نقشه نبردهای میانی جنوب سوریه نگاهی بیندازیم می‌بینیم که ارتش سوریه به دنبال فتح مناطق استراتژیک “ریف دمشق” است. ارتش سوریه در نبردهای حومه پایتخت توانسته مناطقی همچون “عدرا”، “میدعا”، “اللوا ۳۹”، “حوش‌الخماره” و بخش‌های مهمی از “حوش نصری” را به کنترل خود درآورد.

تلاش نیروهای سوری بر این است که با پیشروی در منطقه “حوش نصری” و فتح کامل این منطقه گام به گام فاصله خود را با مرکز شهر “دوما” کمتر کند.

آمپاس شدید تروریست‌های جیش الاسلام و جیش الفتح در شمال و جنوب/ارتش سوریه با
آخرین نقشه‌های میدانی نشان می‌دهد که ارتش سوریه حدود ۲ کیلومتر با “شیفونه” و ۴ کیلومتر تا “دوما” فاصله دارد و تروریست‌های جیش‌الاسلام در حال از دست دادن یکی از مهمترین پایگاه‌های خود در “ریف دمشق”  هستند.

آمپاس شدید تروریست‌های جیش الاسلام و جیش الفتح در شمال و جنوب/ارتش سوریه با
منابع میدانی گزارش می‌دهند که ارتش سوریه هم اکنون در جبهه جنوبی درگیری‌های سنگین را در نزدیکی پایگاه نظامی شهر “دوما” تجربه می‌کند و این فتوحات نهایتا منتج به آزادسازی آن خواهد شد.

**در جبهه “حلب” چه می‌گذرد؟

مهمترین درگیری‌های سراسر سوریه در جبهه “حلب” گزارش شده است. منابع میدانی می‌گویند که ارتش سوریه در جنوب غرب حلب شرایط ویژه‌ای دارد و تلاش می‌کند تسلط خود بر مسیر “خان طومان- راموسه” را تثبیت کند.

آمپاس شدید تروریست‌های جیش الاسلام و جیش الفتح در شمال و جنوب/ارتش سوریه با
یک منبع میدانی سوری درباره وضعیت ریف جنوبی “حلب” می‌گوید: ارتش سوریه با بمباران مداوم دانشکده‌های نظامی سعی دارد تا خطوط دفاعی تروریست‌ها را در “راموسه” و حومه آن بشکند.

حضور پررنگ ارتش سوریه در جنوب غرب “حلب” این نکته را گوشزد می‌کند که محاصره این شهر بسیار مهم بوده زیرا حیات و ممات تکفیری‌ها در سوریه به درگیری های سرنوشت ساز حلب وابسته است.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false