×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
ارتش سوریه و حزب‌الله بر ارتفاعات مشرف بر دانشکده‌های نظامی حلب مسلط شدند

نیروهای سوری و حزب الله لبنان راه ارتباطی الراموسه به شهرک خان طومان را قطع کردند و خود را به ارتفاع راهبردی «ام القرع» در محور روستای المشرفه رسانند که بر دانشکده‌های نظامی اشراف دارد.

 به گزارش اخبار جهادی ، نبرد در جنوب حلب، همچنان ادامه دارد و البته از ائتلاف تروریستی «جیش الفتح» تلفات می‌گیرد.

منابع میدانی به «بین‌الملل فارس» گفتند که نیروهای ویژه حزب الله موفق شدند تحرکات و مسیر تردد دهها تن از عناصر تروریستی جیش الفتح را که درصدد عقب‌نشینی از دانشکده‌های نظامی به حومه غربی شهر حلب بودند، رصد کنند و آنان را هدف بگیرند.

رزمندگان مقاومت حزب الله پس از اطلاع از این مسئله، با مین‌گذاری بر سر مسیر انتقال تروریستها توانستند دهها تن از آنها را از پا در آورند.

به گزارش بین‌الملل فارس، تعدادی دیگر از تروریستهای جیش الفتح نیز در حین فرار از منطقه راهبردی «الراموسه» به ضرب گلوله توپخانه ارتش سوریه کشته شدند؛ راموسه منطقه‌ای است که جیش الفتح هفته گذشته موفق شد معبری باریک به داخل مناطق شرقی حلب باز کند اما با تسلط آتشباری ارتش سوریه مسدود ماند تا محاصره پابرجا بماند.

گروهی از نیروهای ویژه مقاومت نیز توانستند ۵ تن از تک تیرندازهای تروریست را در ساختمان‌های دانشکده های نظامی از پای درآورند. این تک‌تیراندازان حرکت را برای ارتش سوریه و مقاومت جهت پیشروی سخت کرده بودند.

از نیمه شب گذشته نیز نیروهای سوری تحت فرماندهی «سرهنگ سهیل» (معروف به تایگر) و رزمندگان حزب الله عملیات سنگینی را از حومه کارخانه سیمان به سوی دانشکده‌های نظامی آغاز کردند. منطقه‌ای که کارخانه سیمان در آن واقع است، از حیث نظامی برای دو طرف، حائز اهمیت است.

همزمان گروهی دیگر از نیروهای سوری و مقاومت حملاتی را از محور روستای «المشرفه» آغاز کردند و موفق شدند خطوط دفاعی تروریستها را در ارتفاعات «المحروقات و الجمعیات» در هم شکنند.

نیروهای سوری همچنین راه ارتباطی الراموسه به شهرک خان طومان را قطع کردند و خود را به ارتفاع راهبردی «ام القرع» در محور روستای المشرفه رسانند که بر دانشکده‌های نظامی اشراف دارد.

خان‌طومان در جنوب غرب شهر حلب، طی هفته‌های گذشته به پایگاهی برای اعزام و اقدام جیش الفتح علیه ارتش سوریه در جنوب حلب بدل شده است.

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

فارس

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false