×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
نگرانی از شیوع بیماری های کشنده در شهرک های تحت محاصره کفریا و فوعه در سوریه

ساکنان شهرک های «کفریا» و «فوعه» در حومه حلب در شرایط ناگواری به سر می برند و شیوع بیماری های مزمن باعث به وجود آمدن نگرانی های زیادی شده است.

به گزارش اسپوتنیک، با توجه به شیوع بیماری های مزمن در این دو شهرک «مرگ» سرنوشت محتمل بسیاری از کودکان و زنانی است که به علت محاصره این دو شهرک از سوی گروه های تروریستی مسلح، از بیماری های مزمن رنج می برند.
طبق اعلام منابع محلی، شماری از شهروندان ساکن این دو شهرک بر اثر بیماری های کبد، تب مالت و حصبه جان خود را از دست داده اند.
یک پزشک سوری حاضر در شهرک کفریا می گوید، بیش از ۴۰ نفر از شهروندان این شهرک به بیماری های کبد دچار شده اند و برخی از آنها بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند و کمبود آب یکی از مهمترین دلایل شیوع این بیماری هاست.
وی افزود: شرایط ساکنان این دو شهرک به علت کمبود مواد غذایی، میوه و سبزیجات که منبع اصلی ویتامین هاست، هر روز وخیم تر می شود.
بر همین اساس یک پرستار فعال در شهرک کفریا از نزدیک بودن وقوع فاجعه انسانی در این دو شهرک خبر داد و گفت: حال بیماران هر روز وخیم تر می شود و طی دو روز گذشته سه بیمار به علت کمبود دارو جان خود را از دست داده اند.
طبق اعلام یک منبع ملحی، شهرک فوعه بیش از یک ماه است که هیچگونه کمک انسانی دریافت نکرده است و هیچکدام از سازمان های ذی ربط در وارد کردن لوازم پزشکی شرکت نکرده اند.
دو شهرک فوعه و کفریا واقع در ۱۰ کیلومتری شمال ادلب ٬از ۲۸ مارس ۲۰۱۵ (فروردین ۹۴) و پس از سقوط شهر ادلب واقع در شمال غربی کشور سوریه (هم مرز با ترکیه) به محاصره کامل تروریست ها درآمده است و از آن زمان به صورت روزانه هدف حمله خمپاره ای تروریست ها قرار می گیرند.
کمبود آب برای استحمام طی چند هفته گذشته،باعث بروز و شیوع بیماری مختلف پوستی در میان مردم شده است.
بیماری هپاتیت نیز به شدت درمیان ساکنان این دو شهرک شایع شده و داروخانه درمانگاه فوعه نیز به دلیل کمبود و نایاب شدن برخی داروها، امکان خدمات دهی به بیماران را ندارد.
شهرک فوعه ۳۵ هزار و شهرک کفریا بیش از ۱۵ هزار نفر جمعیت دارد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false