×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
۳۱ هزار خارجی از ۸۶ کشور جهان برای داعش می جنگند

آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود نحوۀ پراکندگی جدید گروه تروریستی داعش را در هفت منطقۀ جهان مشخص کرد.

به گزارش اخبار جهادی به نقل از پایگاه خبری العالم، آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود نحوۀ پراکندگی جدید گروه تروریستی داعش را در هفت منطقۀ جهان مشخص کرد.

بر این اساس، گزارش ارائه شده توسط شورای مشورتی امنیت خارجی وابسته به وزارت خارجۀ آمریکا نشان می دهد که داعش با انجام حملات تروریستی در ۷ کشور ترکیه، تونس، لبنان، فرانسه، بلژیک، بنگلادش و فیلیپین اقدام به قدرت نمایی کرده و سعی در گسترش دامنۀ فعالیت خود در آنها دارد.
بنا بر این گزارش، این ۷ کشور مورد توجه داعش بوده اند و هرچند مرکز اصلی فعالیت این گروه تروریستی نیستند؛ اما در آنها به حمایت از هسته های مرتبط با خود و انجام حملات تروریستی ادامه می دهد.
این گزارش همچنین نشان می دهد که داعش با انجام حملات توسط اعضای موسوم به “گرگ های تنها” و جنگجویان محلی به تمرکز زدایی رو آورده است.
بحران سوریه نیز دلیل به وجود آمدن تعداد بی سابقۀ عناصر جنگجو شده است چنان که در میان سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ چیزی حدود ۲۷ تا ۳۱ هزار تبعۀ خارجی از ۸۶ کشور به صف داعشیان در سوریه و عراق پیوسته اند.
تونس در صدر ۶ کشور اصلیِ صادرکنندۀ تروریست به مناطق درگیری قرار دارد؛ چنان که ۶ هزار تروریست از این کشور به سوریه و عراق رهسپار شده اند و بعد از آن عربستان با ۲۵۰۰ نفر، روسیه با ۲۴۰۰ نفر، ترکیه با ۲۱۰۰ نفر، اردن با ۲۰۰۰ نفر و فرانسه با ۱۷۰۰ نفر در رتبه های بعدی قرار می گیرند. حدود ۲۸۰ نفر هم از منطقۀ شمال آفریقا به داعش پیوسته اند.
گزارش مذکور نشان می دهد که تعداد خارجی ها در صفوف داعش کاهش یافته و این آمار و ارقام تغییر خواهد کرد اما در حال حاضر، داعش حدود ۱۹ هزار جنگجو در سوریه و عراق دارد.

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false