×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true

محاصره کامل شهر قریتین در جنوب غربی تدمر توسط ارتش سوریه با عقب‌نشینی تروریست‌های داعش از این شهر همراه شده که نوید آزادی آن تا چند روز آینده را می‌دهد.

با پایان عملیات نظامی آزادسازی شهر تدمر در ریف شرقی حمص، ارتش سوریه فورا عملیات نظامی گسترده برای سیطره بر شهر القریتین در غرب فرودگاه نظامی تدمر و شرق فرقلس را آزاد کرده و همه تجهیزات نظامی بکارگرفته شده در نبرد آزادسازی شهر تدمر به قریتین انتقال یافته است.

شهر قریتین در استان حمص در مرکز سوریه به علت قرار گرفتن در جاده ارتباطی بین شهر «تدمر» (پالمیرا) با قلمون شرقی در استان ریف‌دمشق از اهمیت راهبردی برخوردار است.

ارتش سوریه ارتفاعات و مناطق راهبردی مشرف به قریتین را پاکسازی کرده و همین امر موجب تسلط قدرت آتشباری ارتش سوریه  و محاصره کامل تروریست‌های داعش از همه طرف‌ها بر این منطقه شده است.

این در حالی است که همه راه‌های کمک‌رسانی به تروریست‌های داعش از محورهای قلمون یا از سمت صحرای سوریه نیز قطع شده است.

در حال حاضر تروریست‌های داعش در قریتین با یکدیگر در نزاع شدید به سر می‌برند، برخی از آنها خواهان عقب نشینی و فرار همچون سناریو خروج از تدمر هستند و برخی ماندن و رویارویی با ارتش سوریه و متحدانش را ترجیح می‌دهند.

منبع سوری گفت: نبرد در شهر قریتین به مراتب از درگیری‌ها در مناطق پر پیچ و خم یا صحرایی تدمر آسان‌تر است و این علاوه بر سرعت نیروهای مقاومت در محاصره تروریست‌های داعش در داخل شهر است بنابراین انتظار می‌رود طی چند روز آینده این شهر به طور کامل به تسلط ارتش سوریه در آید.

فارس

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false