×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true

پیروزی های تازۀ نیروهای عراقی ضد داعش

فرماندهی مشترک عملیات ضد داعش در عراق، آماری چشمگیر از پیروزی های نیروهای این کشور ضد داعش ارائه داد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، ستاد تبلیغات فرماندهی مشترک عملیات، با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای عراقی، طی پیشروی به منطقه السجاریه، ۳۰ تروریست را از پای در آورد و ۴ تیربارِ عناصر مسلح تروریست را منهدم و ۱۰ مخفی گاهِ آنان را با خاک یکسان کرد و سپس هفت بمبِ کار گذاشته شده در مسیر پیشروی این نیروها را نیز خنثی کرد.

بر پایه این گزارش، جنگنده های ارتش عراق نیز در ۸ عملیات پروازی، ۱۴ تروریست از جمله دو تک تیرانداز را از پای در آوردند و ۳ مخفی گاهِ تروریست ها و دو کانون تجمعِ آنان را با خاک یکسان کردند و یک بولدوزرِ آنان را نیز منهدم کردند.

ستاد تبلیغات فرماندهی عملیات مشترک همچنین خاطر نشان کرد: یگان چهاردهم ارتش، با پشتیبانی نیروی هوایی و جنگنده های ارتش و ائتلاف بین المللی و هچنین گردان پشتیبانی توپخانه و گردان پشتیبانی موشکی، عملیات پاکسازی منطقه البوشجل را آغاز کرد و موفق شد ۱۵ تروریست را از پای در آورده، یک خودروی بمب گذاری شده توسط آنان را منهدم و سرنشینان آن را به هلاکت برساند و ۴۱ بمبِ کار گذاشته شده توسط تروریست ها را نیز خنثی کند.

از سوی دیگر، نیروهای یگان ویژه نیز در عملیات پاکسازی منطقه النعیمیه و پل التفاح، ۵ تن از تروریست های داعش را از پای در آوردند و انبار مهمات آنان را منفجر کردند.
ستاد تبلیغات فرماندهی عملیات مشترک همچنین از کشته شدن ۱۵ تروریست و انهدام یک خودروی بمب گذاری شده با هماهنگی نیروی هوایی در منطقه الاعیوج در صلاح الدین خبر داد و افزود: علاوه بر این، به منظور حمله به پل الروضه در منطقه الرحالیه و بازرسی آن، شماری از نیروهای عملیات فرات مرکزی، به این منطقه هلی برد شدند که این عملیات، به شناسایی و انهدام ۴ بشکه ۱۰۰۰ لیتریِ حاوی ماده c4  و تی.ان.تی منجر شد. این مواد منفجره، زیر ستون های پل ثعیلبه و پل الروضه و در جاده الرحالیه، کار گذاشته شده بودند. از آن گذشته، دو خودروی دیگرِ تروریست ها نیز منهدم شدند.

منبع: العالم

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false