×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true

۲۲۵۱۵
💠 زهران علوش کیست ؟

🔴 محمد زهران عبد الله علوش در سال ۱۹۶۰ در شهر دوما از خانواده ای که به تفکرات افراطی وهابی معروف بود بدنیا آمد .

🔴پدر او عبد الله علوش یکی از مسولین فرقه وهابیت در جمعیت اخوان المسلمین مصر بود

🔴علوش تحصیلات خود را در رشته شریعت اسلامی در دانشگاه دمشق به پایان رساند و بعد از آن به عربستان سفر کرد و آنجا تحت تعلیم بزرگان وهابیت  مانند عبد العزیز العقیل (کسی که رئیس کمسیون  دائمی شورای عالی قضایی بود) قرار گرفت.

🔴با آغاز بحران سوریه، علوش به استخدام سرویس اطلاعاتی عربستان در آمد و مسئولیت گروهک تروریستی جیش الاسلام را برعهده گرفت. این گروهک بزرگترین گروهک دمشق و از فعال ترین گروهک ها در کشتار مردم دمشق و بمباران ( موشکی و خمپاره ای  ) شهر دمشق بود.

🔴از سخنان زهران علوش می توان به نابودی حرم حضرت زینب و برقراری حکومت اموی اشاره کرد

🔴وی از همراهان همیشگی نشست های معارضین سوریه توسط عربستان و ترکیه بود.

🔴زهران علوش به راحتی یکی از سرکردگان تروریستی فعال سوریه بود.

🔴علوش امروز در حمله ی محور مقاومت به ریف دمشق به هلاکت رسید.

 

گروه ترویستی وابسته به علوش  از سوی “بندر بن سلطان” رئیس سابق سازمان اطلاعات عربستان تأسیس و حمایت مالی و تسلیحاتی شد.

بندر امیدوار بود که با نیروهای وهابی علوش بتواند نظام سوریه را سرنگون کند و وارد دمشق شود؛ اما این رؤیای او هیچگاه به واقعیت نپیوست.

“محمد زهران عبدالله علوش” سال ۱۹۶۰ در غوطه در خانواده‌ای وهابی و افراطی به دنیا آمد. پدر اول “عبدالله علوش” یکی از مهمترین سران وهابی اخوان المسلمین در سوریه بود.

زهران دارای مدرک “شریعت اسلامی” از دانشکده شریعت دانشگاه دمشق است. وی پس از تکمیل تحصیلات دانشگاهی در سوریه، به عربستان سفر کرد و در آنچا زیر نظر شیوخ معروف وهابی سعودی به تحصیل پرداخت. افرادی مانند “عبدالعزیز بن باز” (که در آن زمان مفتی عربستان بود) و “عبدالله بن عبدالعزیز العقیل” (که رئیس هیئت دائمی شورای عالی قضایی عربستان بود) از استادان زهران در عربستان بودند.

علوش پس از آن به سوریه بازگشت و با یک شریک سعودی، شرکتی را تحت عنوان خدمات ساخت و ساز راه اندازی کرد. در همان زمان نیز به صورت مخفیانه فعالیتهای امنیتی خود را به نفع اخوان المسلمین و اطلاعات عربستان آغاز کرد.

وی پس از تأثیرگذاری بر جوانان دوما و غوطه، آنان را به سوی وهابیت کشاند تا بتواند هسته‌های تروریستی کوچکی را تشکیل دهد. به دلیل همین فعالیتها از سال ۱۹۸۷ تحت تعقیب سرویسهای اطلاعاتی سوریه قرار گرفت.

علوش در سال ۲۰۰۹ به اتهام دست داشتن در برنامه ریزی برای انجام عملیات تروریستی دستگیر شد. علوش به خاطر همین اتهام به زندان افتاد، اما در ژوئیه ۲۰۱۱ مشمول عفو عمومی ریاست جمهوری شد و توانست به همراه شمار قابل توجهی از کسانی که در جریان ناآرامی‌ها به دلیل دست داشتن در اقدامات مسلحانه زندانی شده بودند، از زندان خارج شود.

(العالم)

 

photo_2015-12-26_07-38-18

 

نماز جمعه – قبل از به هلاکت رسیدن زهران
-حلب-

 

 

 

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false