×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
طمع “اسرائیل” برای کنترل جنوب سوریه

رژیم صهیونیستی به دنبال اجرای نقشه خود جهت ایجاد منطقۀ حائل در جنوب سوریه است.
روزنامه تایمز چاپ انگلیس به نقل از منابعی در خاورمیانه نوشت : اسرائیل به آمریکا و روسیه برای تضمین ایجاد منطقه ای حائل در جنوب سوریه فشار می آورد تا حزب الله لبنان نتواند در این منطقه فعالیت کند.

تایمز در گزارشی نوشت: مذاکراتی بین آمریکا و روسیه درباره آینده جنوب سوریه هم اکنون در امان پایتخت اردن برگزار می شود، و هیئتی اسرائیلی در حاشیه این مذاکرات حضور یافته است.
این روزنامه انگلیسی به نقل از منابع نظامی خاطرنشان کرد: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل مساله ایجاد منطقه حائل را در مذاکرات جداگانۀ خود با رؤسای جمهوری آمریکا و روسیه بررسی کرده است.
منطقۀ حائل که رژیم صهیونیستی درپی ایجاد آن است ، به طول بیش از ۳۰ مایل از شرق بلندی های اشغالی جولان سوریه آغاز می شود و با گذشتن از شهر درعا به شهر سویداء می رسد.
تایمز نوشت : اسرائیل چندی پیش اسلحه و کمک های لجستیک برای گروهی از نیروهای مسلح (تروریست ها) در سوریه فرستاد، و خدمات درمانی در اختیار زخمی های گروه های مسلح قرار داد.
منابع نظامی اعلام کردند : تعداد زخمی های گروه های مسلح که در بیمارستان های اسرائیل برای درمان بستری شده اند ، هزاران نفر است. یکی از این زخمی ها به نام ” ابوخالد” می گوید که وی را از خط آتش بس – بین سوریه و اسرائیل –  عبور دادند و به بیمارستانی در شهر نهاریا منتقل کردند.
به نوشتۀ روزنامۀ تایمز ؛ در ابتدای بحران سوریه گروه های مسلح اگر روابط خود با “اسرائیل” را علنی می کردند با فاجعه مواجه شده و چهرۀ آنها در افکار عمومی تخریب می شد، ولی بسیاری از این گروه ها پس از مداخلۀ بسیاری از طرف های خارجی در این بحران و کاهش احتمال حل آن، دیگر به اینگونه مسائل اهمیتی نمی دهند.

روزنامه تایمز چاپ انگلیس به نقل از منابعی در خاورمیانه نوشت : اسرائیل به آمریکا و روسیه برای تضمین ایجاد منطقه ای حائل در جنوب سوریه فشار می آورد تا حزب الله لبنان نتواند در این منطقه فعالیت کند. تایمز در گزارشی نوشت: مذاکراتی بین آمریکا و روسیه درباره آینده جنوب سوریه هم اکنون در امان پایتخت اردن برگزار می شود، و هیئتی اسرائیلی در حاشیه این مذاکرات حضور یافته است.  این روزنامه انگلیسی به نقل از منابع نظامی خاطرنشان کرد: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل مساله ایجاد منطقه حائل را در مذاکرات جداگانۀ خود با رؤسای جمهوری آمریکا و روسیه بررسی کرده است. منطقۀ حائل که رژیم صهیونیستی درپی ایجاد آن است ، به طول بیش از ۳۰ مایل از شرق بلندی های اشغالی جولان سوریه آغاز می شود و با گذشتن از شهر درعا به شهر سویداء می رسد. تایمز نوشت : اسرائیل چندی پیش اسلحه و کمک های لجستیک برای گروهی از نیروهای مسلح (تروریست ها) در سوریه فرستاد، و خدمات درمانی در اختیار زخمی های گروه های مسلح قرار داد. منابع نظامی اعلام کردند : تعداد زخمی های گروه های مسلح که در بیمارستان های اسرائیل برای درمان بستری شده اند ، هزاران نفر است. یکی از این زخمی ها به نام ” ابوخالد” می گوید که وی را از خط آتش بس – بین سوریه و اسرائیل –  عبور دادند و به بیمارستانی در شهر نهاریا منتقل کردند. به نوشتۀ روزنامۀ تایمز ؛ در ابتدای بحران سوریه گروه های مسلح اگر روابط خود با “اسرائیل” را علنی می کردند با فاجعه مواجه شده و چهرۀ آنها در افکار عمومی تخریب می شد، ولی بسیاری از این گروه ها پس از مداخلۀ بسیاری از طرف های خارجی در این بحران و کاهش احتمال حل آن، دیگر به اینگونه مسائل اهمیتی نمی دهند.

منبع:العالم

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false