×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
چه تعداد از عناصر گروه جنایتکار داعش زن هستند؟

شبکه اسکای‌نیوز در گزارشی به وضع زنان عضو گروه تروریستی داعش پرداخت که عاقبتی جز مرگ ندارند.

 به گزارش اخبار جهادی، شبکه اسکای‌نیوز عربی اعلام کرد آمارها نشان می‌دهد که یک سوم عناصر داعش را هم اکنون زنان تشکیل می‌دهند که به انگیزه‌های مختلف به این گروه پیوسته‌اند.

این شبکه تلویزیونی افزود: گزارش پژوهشکده پادشاهی اسپانیا موسوم به «کانو» از افزایش تمایل زنان به پیوستن به داعش حکایت دارد. بنابر این گزارش، ۵۰۰ زن اروپایی در دو سال گذشته به داعش پیوسته‌اند. همزمان آمارها نشان می دهد داعش پس از شکست‌های پی در پی اخیر و کشته شدن شمار زیادی از تروریست‌ها و فرار شماری دیگر، به جذب زنان روی آورده است.
رجا شکری، گزارشگر اسکای‌نیوز، گفت زنان داعش به جای آنکه فرزندان خود را در آغوش بگیرند، سلاح حمل می کنند. شمار زیادی از زنان عضو این گروه تروریستی معتقدند داعش زنان را برای هدفی بزرگتر آماده می‌کند و آن آمادگی برای جنگ است. آمارها نشان می‌دهد داعش پس از شکست‌های پیدرپی در عراق و سوریه، به جذب زنان روی آورده است تا کسری جنگجویان خود را از طریق آنان جبران کند. آمارها نشان می‌دهد که یک سوم عناصر داعش هم‌اکنون زن هستند.
وی افزود: این زنان آموزش‌های مختلف نظامی را فرا می‌گیرند تا بتوانند در جنگها مشارکت کنند. دختران جوان بسیاری که در میانه عمر از زن بودن خود چشم پوشی کرده‌اند و تمام هم و غم آنان این است که به سازمانی بپیوندند که وحشی‌ترین و جنایتکارترین سازمان شناخته شده در جهان است.
این گزارشگر اضافه کرد: محققان معتقدند راز موفقیت داعش در جذب زنان، القای این تفکر است که الگوی زن قابل تغییر است؛ زیرا تفکر گذشتگان این بود که خداوند زن را آفریده است تا در خدمت شوهر و فرزندان باشد، اما داعش اینگونه القا می‌کند که زن می تواند در صحنه نبرد نیز یکه‌تازی کند.
وی در ادامه گفت: شبکه‌های اجتماعی مهمترین ابراز داعش برای جذب زنان جنگجو است. داعش از طریق این شبکه‌ها، فیلم‌هایی دروغین و ساختگی پخش می‌کند که در آن زنان در فضایی امن و آزاد همانند مردان جنگجو، زندگی می‌کنند و درآمد مالی همانند مردان دارند و در نتیجه زنان بسیاری با دیدن چنین فیلم‌هایی، فریب می‌خورند و به آسانی جذب داعش می‌شوند. این در حالی است که برخی زنان نیز تصور می‌کنند پیوستن به داعش می تواند به منزله توبه و پشیمانی از گناهانی باشد که مرتکب شده‌اند. در همین حال، برخی زنان نیز برای ماجراجویی به داعش می‌پیوندند. محققان معتقدند زنان داعش با هر انگیزه‌ای به این سازمان جنایتکار پیوسته باشند، عاقبتی جز مرگ ندارند.
منبع:باشگاه خبرنگاران

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false